Kurs włoskiego w Warszawie

Kurs wloskiego w Warszawie | Italiano Vero

Szkoły językowe kierują do potencjalnych klientów wciąż nowe oferty kursów włoskiego w Warszawie. Jak w takim razie wybrać najlepszą dla siebie propozycję?

Wybierając kurs włoskiego w Warszawie musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: dlaczego chcę się uczyć języka włoskiego?

Czy potrzebuję go w pracy, czy zamierzam wyjechać do Włoch, czy chcę się uczyć tego pięknego języka dla przyjemności, ponieważ bardzo mi się podoba.

Określając swoje potrzeby mogę zdecydować się na wybór ustalonego  planu obejmującego naukę zarówno czytania i  pisania lub konwersacji. Jeśli planuję zdawanie egzaminu językowego potrzebne mi będzie opanowanie wszystkich elementów: gramatyki, pisania, czytania i konwersacji.
Mogę także wybrać wyspecjalizowaną naukę języka, koncentrując się np. tylko na poznaniu potrzebnego mi  w danej dziedzinie słownictwa np.:  włoski techniczny lub włoski dla prawników.

Gdy już określimy powody, dla których chcemy uczyć się włoskiego, powinniśmy wybrać odpowiednią szkołę do nauki. W Warszawie istnieje około 400 szkół językowych. Większość oferuje naukę kilku języków obcych. Istnieją również miejsca wyspecjalizowane w nauce, jednego, konkretnego języka.  Na takie właśnie miejsca należy zwrócić uwagę, ponieważ ich oferta jest ściśle wyspecjalizowana, począwszy od lektorów, pomocy naukowych oraz wszelkich dodatkowych atrakcji.

Po wyborze szkoły powinnyśmy wybrać odpowiedni dla nas kurs włoskiego w Warszawie. W profesjonalnej szkole zawsze zostaje przeprowadzony tzw. test poziomujący, na podstawie którego, zostanie oceniona nasza dotychczasowa wiedza językowa. Zgodnie z naszymi wynikami lektor powinien zaproponować nam odpowiedni poziom kursu włoskiego.

Pozostaje nam jeszcze wybór typu kursu: indywidualny, czy grupowy. Zarówno jeden jak i drugi mają swoje zalety. Decyzję zatem powinniśmy podjąć zgodnie z naszymi preferencjami, czy wolimy zajęcia indywidualne, czy w grupie i zgodnie z naszymi możliwościami finansowymi, ponieważ kursy indywidualne są zawsze droższe. Zajęcia indywidualne zapewniają ścisłą współpracę z lektorem, który poświęca nam znacznie więcej czasu, niż podczas zajęć grupowych. Możemy skupić się na tych aspektach nauki języka, które są dla nas najbardziej problematyczne lub na tych, na których szczególnie nam zależy (np. konwersacje, gramatyka itp.)

Zajęcia grupowe pozwalają na wprowadzanie większej dynamiki przez co nauka staje się ciekawsza a materiał łatwiej przyswajalny. Uczestnicy kursów często zabierają głos lub prezentują wyniki swojej pracy, przez co stają się bardziej zmotywowani do nauki. Kursy grupowe dają możliwość wzajemnej współpracy nad trudniejszymi zagadnieniami, co pozwala w łatwiejszym zrozumieniu danego tematu.

Ciekawym, pośrednim rozwiązaniem są zajęcia w małych grupach, maksymalnie do 8 osób. Są to grupy bardzo kameralne, w których lektor jest w stanie poświęcić nam dużo czasu, a z drugiej strony mamy do czynienia z dynamiką nauki języka w grupie.

Kursy włoskiego w Warszawie odbywają się niemal o każdej porze dnia, więc łatwo jest nam dopasować ich termin do innych naszych zajęć. Obecnie dużą popularnością cieszą się kursy poranne i weekendowe.

A jeśli planujesz naukę języka w wakacje, z łatwością znajdziesz szeroką ofertę kursów włoskiego w Warszawie podczas lata!