Kim jesteśmy?

Język włoski w Warszawie? To włoscy wykwalifikowani nauczyciele

Wyspecjalizujemy się w nauczaniu języka włoskiego oraz rozpowszechnianiu kultury włoskiej w Warszawie. Nasi lektorzy są Włochami pochodzącymi z różnych rejonów Włoch, dzięki czemu, każdy z nich może opowiadać Ci o zwyczajach i ciekawostkach własnego rejonu oraz pokazać Ci m.in. nieznane, przepiękne miejsca na Twoje wakacje we Włoszech. Nasi nauczyciele są cierpliwi, empatyczni, a także starannie wyselekcjonowani pod względem kwalifikacji, kompetencji i doświadczenia. Wszyscy znają język polski. Tego, jak mówić z prawdziwym, włoskim akcentem będziesz nauczony już od pierwszej lekcji. Poprawna wymowa w języku włoskim jest niesłuchanie ważna, dlatego zwracamy na nią szczególną uwagę. Wiemy, jak to robić w sposób naturalny i przyjemny. 

Oferujemy Ci 

  • kursy włoskiego w Warszawie dla początkujących oraz osób na wyższym poziomie (nasze kursy włoskiego obejmują poziomy A1, A2, B1, B2, C1, C2 wg skali Rady Europy)
  • Naukę włoskiego w trybie indywidualnym i grupowym w małych kameralnych grupach
  • kursy włoskiego przygotowujące do uzyskania certyfikatów CILS (uniwersytet z Sieni) lub CELI (uniwersytet z Perugii)
  • kursy włoskiego specjalistyczne w tym kursy dla prawników, sekretarek, Kurii.
  • kursy włoskiego dla firm na terenie Warszawy (również z dojazdem do firm)
  • kursy włoskiego dla dzieci w wieku od 4 do 13 lat

Kultura włoska i język włoski w Warszawie

Język włoski w Warszawie? Nie tylko! W naszej szkole opowiemy Ci o włoskiej kuchni, sztuce, kinie, włoskich zwyczajach, muzyce, różnicach między włoskimi miastami i wszystkim,co dotyczy włoskiej kultury. Pokażemy Ci ciekawe wideo oraz zdjęcia z codziennego życia we Włoszech. Organizujemy również tematyczne warsztaty kulturalne oraz pomożemy Ci odkrywać najładniejsze włoskie miejscowości, których jeszcze nie znasz.
Zdradzimy Ci wszystkie ciekawostki dotyczące Włoch i Włochów. Jacy są Włosi? Gdyby opisać ich jednym zdaniem, można powiedzieć, że są ludźmi lubiącymi korzystać w pełni z życia. I czy to prawda, że są impulsywni i spontaniczni, gościnni, ale i trochę zarozumiali, zwłaszcza mężczyźni?

Mimo tego, że Włochy są państwem praktycznie jednonarodowościowym, to zdecydowanie częściej odczuwane jest ich przywiązanie do danego regionu, niż do całego kraju. Odmienność poszczególnych regionów przejawia się w lokalnych tradycjach kulturowych, standardzie życia, dialektach, a także w krajobrazie.

Kultura i tradycja artystyczna Włoch wywarła ogromny wpływ na sztukę i kulturę innych krajów Europy. Niemal każdy zna takie nazwiska jak: Leonardo da Vinci, Michał Anioł czy Botticelli. Ich dzieła, często nawet niekojarzone ze swoimi autorami, weszły na stałe do kanonu sztuki: Mona Lisa, Kaplica Sykstyńska i Pieta. Florencja, Rzym oraz Wenecja  to natomiast miasta najczęściej odwiedzane przez Europejczyków chcących poznać swoje kulturowe korzenie.


wyjazdy językowe do Włoch

Organizujemy również kursy włoskiego we Włoszech w następujących włoskich miastach i szkołach włoskiego:

Uwaga! jako klient szkoły ITALIANO VERO otrzymujesz rabat 10% na wszystkie kursy włoskiego w powyższych szkołach we Włoszech!


Masz pytania? wypełnij poniższy formularz, odpowiemy Ci w ciągu 24 godzin.


Imię i nazwisko (*):

E-mail (*):

Telefon Kontaktowy (*):

Wiadomość: