Kim jesteśmy

Język włoski w Warszawie? to włoscy wykwalifikowani nauczyciele

Wyspecjalizujemy się w nauczaniu języka włoskiego i rozpowszechnianiu kultury włoskiej w Warszawie. Nasi lektorzy są Włochami pochodzącymi z różnych rejonów Włoch, dzięki czemu każdy z nich może opowiadać Ci o zwyczajach i ciekawostkach własnego rejonu oraz pokazać Ci m.in. nieznane przepiękne miejsca na Twoje wakacje we Włoszech. Nasi nauczyciele są cierpliwi, empatyczni i starannie wyselekcjonowani pod względem kwalifikacji, kompetencji i doświadczenia. Wszyscy znają język polski. Tego, jak mówić z prawdziwym włoskim akcentem jest nauczony już od pierwszej lekcji. Poprawna wymowa w języku włoskim to niesłuchanie ważne. Kładziemy spory nacisk na nią i wiemy jak to robić w sposób naturalny i przyjemny. 

oferujemy Ci 

  • kursy włoskiego w Warszawie dla początkujących oraz osób na wyższym poziomie (nasze kursy włoskiego obejmują poziomy A1, A2, B1, B2, C1, C2 wg skali Rady Europy)
  • Naukę włoskiego w trybie indywidualnym i grupowym w małych kameralnych grupach
  • kursy włoskiego przygotowujące do uzyskania certyfikatów CILS (uniwersytet z Sieni) lub CELI (uniwersytet z Perugii)
  • kursy włoskiego specjalistyczne w tym kursy dla prawników, sekretarek, Kurii.
  • kursy włoskiego dla firm na terenie Warszawy (również z dojazdem do firm)
  • kursy włoskiego dla dzieci w wieku od 4 do 13 lat

kultura włoska i język włoski w Warszawie

Język włoski w Warszawie? nie tylko! w naszej szkole opowiadamy Ci o włoskiej kuchni, sztuce, kinie, włoskich zwyczajach, muzyce, różnicach pomiędzy włoskimi miastami i wszystkim co dotyczy włoskiej kultury. Pokażemy Ci ciekawe wideo oraz zdjęcia wzięte z sytuacji codziennego życia we Włoszech. Organizujemy warsztaty kulturalne tematyczne oraz pomożemy Ci odkrywać najładniejsze włoskie miejscowości, których jeszcze nie znasz. 

Zdradzamy Cię wszystkie ciekawostki dotyczące Włoch i włochów. Jacy są Włosi? Gdybyśmy opisać ich jednym zdaniem, można powiedzieć, iż są ludźmi lubiącymi korzystać w pełni z życia. I czy to prawda, że są impulsywni i spontaniczni, gościnni, ale i trochę zarozumiali, zwłaszcza mężczyźni?

Pomimo, że Włochy są państwem praktycznie jednonarodowościowym, to jednak częściej odczuwane jest ich przywiązanie do danego regionu, niż do całego kraju. Odmienność poszczególnych regionów przejawia się w lokalnych tradycjach kulturowych, standardzie życia, dialektach, a także w krajobrazie. 

Kultura i tradycja artystyczna Włoch wywarła ogromny wpływ na sztukę i kulturę innych krajów Europy. Niemal każdy zna takie nazwiska jak Leonardo da VinciMichał Anioł czy Botticelli. Ich dzieła, często nawet nie kojarzone ze swoimi autorami weszły na stałe do kanonu sztuki: Mona LisaKaplica Sykstyńska lub Pieta. Florencja, Rzym, Wenecja, to miasta, do których zdąża wielu Europejczyków chcących poznać swoje kulturowe korzenie. 


wyjazdy językowe do Włoch

Organizujemy również kursy włoskiego we Włoszech w następujących włoskich miastach i szkołach włoskiego:

Uwaga! jako klient szkoły ITALIANO VERO otrzymujesz rabat 10% na wszystkie kursy włoskiego w powyższych szkołach we Włoszech!


Masz pytania? wypełnij poniższy formularz, odpowiemy Ci w przeciągu 24 godzin.


Imię i nazwisko (*):

E-mail (*):

Telefon Kontaktowy (*):

Wiadomość: